Organizator:

Będziemy gościć Tour de Pologne. Wyścig kolarski rozpocznie się w Poznaniu

Podziel się

Wiadomo już skąd wystartuje wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Po 16 latach największe wydarzenie sportowe w Polsce powróci do Poznania! Zawodnicy najlepszych grup zawodowych wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzcę 1. etapu poznamy na widowiskowej mecie zlokalizowanej na Torze Poznań.

– Chciałbym zakomunikować, że jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu! W 2023 roku będziemy obchodzić 95 urodziny wyścigu, będzie to także okrągła 80. edycja. Przepiękny etap ze startem i metą w Poznaniu, podczas którego objedziemy województwo wielkopolskie. To region bogaty w interesujące miejsca i bogatą historię. Jestem pewien, że będzie to wielkie kolarskie widowisko! – zapowiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Po raz pierwszy Poznań znalazł się na mapie wyścigu w roku 1928, podczas pierwszej edycji wyścigu. Po raz ostatni Tour de Pologne był tu zorganizowany w 2007 roku. Etap do Poznania wygrał wówczas Włoch Danilo Napolitano. 80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2023. 

- To ogromny zaszczyt, że najważniejsze kolarskie wydarzenie w Polsce odbędzie się właśnie u nas - mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. To już kolejne wydarzenie sportowe po wyścigu Gran Fondo, zawodach triathlonowych IRONMAN, rozgrywkach koszykarskich Lotto 3x3 Quest, które w ostatnim czasie odbywały się na terenie targów. Tour będzie trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2023. 

źródło: tourdepologne.pl