Organizator:

Biegacze dobrze znają tę trasę

Podziel się

Przypominamy trasę tegorocznego, wiosennego poznańskiego półmaratonu. Start wyścigu zlokalizowany zostanie tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a jego meta na ich terenie.

Dla dotychczasowych uczestników poprzednich poznańskich, trasa nie będzie niespodzianką. Za poprowadzeniem trasy biegu tymi samymi ulicami przemawiają jesienne wyniki. Jak stwierdza, Łukasz Miadziołko, dyrektor 14. PKO Poznań Półmaraton, organizatorzy dają w ten sposób szanse uczestnikom i uczestniczkom na poprawienie życiówek.

14. PKO Poznań Półmaraton wystartuje na ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tą ulicą poprowadzi ok. 7 km trasy. Następnie biegacze wbiegną w ul. Jugosławiańską, potem Ściegiennego, Arciszewskiego. Ul. Hetmańską pobiegną trzykilometrowy odcinek.

Za ulicą Rolną wbiegną w Dolną Wildę i skierują się w stronę Dębca, by 4-kilometrową prostą dobiec do centrum, gdzie pobiegną ulicami Strzelecką, Garbary, Solną, a następnie Nowowiejskiego, Pułaskiego oraz Roosevelta. Meta, już tradycyjnie, zlokalizowana została na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na Placu Marka.

Zobacz animację trasy biegu