Organizator:

Dorzucamy cegiełkę do pomocy Ukrainie

Podziel się

Wybierając się na Poznań Run Expo nie zapomnijcie ze sobą portfeli. Wszyscy możemy dołożyć małą cegiełkę do pomocy rodzinom z Ukrainy.

Eskalacja wojny w Ukrainie, która nastąpiła pod koniec lutego br. sprawiła, że miliony ludzi uciekły ze swoich domów. Ponad 2 mln osób trafiło do Polski. Część z nich wyjedzie, część zostanie w naszym kraju na dłużej.

Osobom z doświadczeniem uchodźczym potrzebna jest każda pomoc, również ta na zakup najbardziej podstawowych produktów. Do tego warto pamiętać, że już za kilka miesięcy rozpocznie się rok szkolny, a wiele wskazuje na to, że wielu najmłodszych mieszkańców Ukrainy będzie uczyć się z polskich szkołach. To również będzie stanowić wysiłek finansowy.

W pomoc uchodźcom z Ukrainy od początku włączyła się Grupa MTP. Na terenie targów uruchomiono punkt recepcyjny (obecnie działa w pawilonie nr 2), magazyn produktów, a także miejsce noclegowe. Drugie znajduje się w, zarządzanej przez Grupę MTP, Arenie.

W pomoc włącza się także Poznań Run Expo. W piątek i sobotę (1 i 2 kwietnia), w godz. 13:30-17:00, przy wejściu z puszkami czekać będą wolontariusze i wolontariuszki Caritas Poznań. Liczy się oczywiście każda przekazana złotówka, ale dla najbardziej szczodrych czekają upominki.

Każda i każdy, kto wrzuci do puszki co najmniej 30 zł ma szansę otrzymać kalendarz jubileuszowy, który powstał z okazji 100-lecia Grupy MTP. Autorem zdjęć do kalendarza jest Szymon Brodziak, jeden z najbardziej cenionych w Polsce autorów fotografii czarno-białej i jedyny Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Liczby kalendarzy (wersja książkowa i ścienna) są ograniczone.