Organizator:

Drużyna Szpiku wraca na targi!

Podziel się

Podobnie jak jesienią, partnerem Poznań Run Expo będzie Drużyna Szpiku. Jest to inicjatywa promowana przez Fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku” założonej w celu niesienia pomocy osobom potrzebującym przeszczepu szpiku kostnego do walki z zagrażającymi życiu i zdrowiu nowotworami, zwłaszcza nowotworami krwi.

Fundacji zajmuje się pozyskiwaniem jak najszerszego grona dawców szpiku, propagowaniem wiedzy dotyczącej tej dziedziny transplantologii oraz związanych z nią instytucji.

To grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Dla jednych pomoc polega na oddaniu szpiku, dla innych mówienie, na czym polega przeszczep, dla jeszcze innych bieganie maratonów w czerwonych koszulkach czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach. Dla artystów to np. charytatywny udział w kampaniach społecznych.

Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie. W szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Drużynę współtworzą także sportowcy amatorzy: biegacze, kolarze, piłkarze, pasjonaci nordic walking i innych dyscyplin.

A może i wśród nas znajduje się potencjalny dawca, którego szpik uratuje komuś życie?

Szczegółowe informacje o działalności Drużyny Szpiku dostępne są pod adresem: www.darszpiku.pl.