Organizator:

Mistrzowie olimpijscy, świata i Europy na targach. Spotkasz ich już w piątek

Podziel się

„Lekcja WF-u z Mistrzami” to tylko hasło mające zachęcić do udziału w niej najmłodszych. Piątkową rozgrzewkę podczas Poznań Run Expo poprowadzą utytułowani sportowcy, mistrzynie i mistrzowie olimpijscy, najlepsi zawodnicy mistrzostw świata i Europy.

Lekcja organizowana przez Fundację MultiSport odbędzie się pierwszego dnia Poznań Run Expo. Ponad 200 dzieci z poznańskich szkół będzie ćwiczyć pod okiem fantastycznych, utytułowanych sportowców – mistrzyń i mistrzów olimpijskich, świata i Europy.

Michał Jeliński to wielokrotny mistrz Polski w wioślarstwie, który aż cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata w czwórce podwójnej. Zdobył też mistrzostwo Europy w tej konkurencji. Trzykrotnie startował na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najbardziej spektakularny sukces odniósł w Pekinie w 2008. Wówczas osada w składzie: Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol i Konrad Wasielewski wywalczyła złoty medal.

Michał Jeliński - drugi od prawej / fot. Wikimedia Commons - Rumcas

Kolejną gwiazdą wioślarstwa, którą zobaczymy na Poznań Run Expo i podczas lekcji WF-u będzie Natalia Madaj-Smolińska. To złota medalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro (w duecie z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską) oraz srebrna medalistka Mistrzostw świata w dwójce podwójnej w 2014 w Amsterdamie, a także rązowa medalistka Mistrzostw świata w czwórce podwójnej w 2013 w Chungju.

Natalia Madaj-Smolińska / fot. AWF Poznań

Rozgrzewkę poprowadzi także Kacper Majchrzak – pływak, brązowy medalista mistrzostw Europy, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020. Rekordzista Polski na dystansie 100 i 200 m stylem dowolnym.

Stawkę uzupełni Marek Plawgo, lekkoatleta, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata i srebrny medalista mistrzostw Europy.

Utytułowanych sportowców, biegaczki i biegaczy, będzie można spotkać także na scenie Poznań Run Expo, która będzie funkcjonować przez trzy dni.

Sprawdź cały program wydarzeń Scena Poznań Run Expo