Organizator:

Multimedalista mistrzostw Europy na Poznań Run Expo

Podziel się

Michał Kotkowski, dwukrotny złoty medalista z Mistrzostw Europy w Berlinie, paraolimpijczyk, reprezentant Polski na mistrzostwach Świata w Londynie i Dubaju, będzie gościem Poznań Run Expo. Rozmowę z nim poprowadzą studenci zrzeszeni w poznańskim oddziale IFMSA-Poland.

Podczas spotkań w publicznością i na stoisku studenci z IFMSA-Poland mówią m.in. o profilaktyce zdrowotnej, Badają ciśnienie, poziom cukru we krwi, przekazują cenne rady z zakresu profilaktyki raka piersi i raka jąder.

Zapraszają również znakomitych gości. Jesienią o sporcie i dostępności do aktywności fizycznej bez barier opowiadał Tomasz Rosik, pływak oraz wielokrotny Mistrz Polski, który przez lata z powodzeniem rywalizował z pełnosprawnymi pływakami. – Sport był i jest dla mnie oknem na świat. Daje mi dużo satysfakcji, pozytywnej adrenaliny, radości. Przez sport poznałem też mnóstwo fantastycznych ludzi – mówił.

Na wiosenną edycję Poznań Run Expo studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zaprosili Michała Kotkowskiego, poznańskiego lekkoatletę i paraolimpijczyka.

Swoją przygodę z bieganiem Kotkowski rozpoczął w 2016 r. Już rok później debiutował na Mistrzostwach Świata w Londynie. W kategorii T-37 zajął trzecie miejsce w biegu na 400 m. Był wówczas najmłodszym Europejczykiem w biegowej stawce, bijąc przy okazji swój rekord życiowy.

Z Mistrzostw Europy w Berlinie wrócił z brązem na 100 m i dwukrotnym złotem – na 200 m i 400 m.

W 2020 r. z Mistrzostw Świata w Dubaju wrócił z czwartą lokatą na 400 m, kolejny raz bijąc rekord życiowy. Startując na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio miał więc uzasadnione nadzieje medalowe.

Do spełnienia marzeń zabrakło mu 0,16 sekundy. Co prawda medalu nie udało się zdobyć, ale na swoim koronnym dystansie 400 m znów pobił rekord życiowy, który obecnie wynosi 50,60 sek.

Rozmowę z Michałem Kotkowskim poprowadzą Izabella Ławińska – koordynatorka Lokalna ds. Praw Człowieka i Pokoju w poznańskim oddziale IFMSA-Poland i Natalia Kulus, studentka terapii zajęciowej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 fot. Polski Komitet Paraolimpijski