Organizator:

Najszybciej rozwijający się sport w USA tym razem w Poznaniu

Podziel się

Pickleball na pierwszy rzut oka przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Ta mieszanka tenisa ziemnego, ping ponga i badmintona to dynamiczna gra idealna dla dzieci i dorosłych. Jak wygląda ten, najszybciej rozwijający się sport w USA? Będzie można się o tym przekonać podczas Poznań Run Expo. Oczywiście będzie można też w niego zagrać.

W pickleballu o zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale raczej opanowanie i strategia. Ośmiolatek może rozegrać mecz z osiemdziesięciolatkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.    

Jak wygląda pickleball?

Zwroty akcji, łatwość opanowania zasad i samej gry na podstawowym poziomie, ale bardzo wymagający osób, które chcą grać profesjonalnie. Na stronie Polski Pickleball wymieniono pięć powodów, dla których to tak „zaraźliwy” sport. 

To m.in. niewielkie dystanse potrzebne, by dobiec do piłki oraz długie wymiany. W ciągu pięciu sekund piłkę można nawet kilka razy. Sama piłka jest też stosunkowo wolna piłka. Dzięki otworom w niej, nawet przy mocnym uderzeniu, nie poleci daleko. Dlatego więc czasie meczu dochodzi do super szybkich wymian wolejowych, które są esencją tej gry. Niewielki dystans między zawodnikami po obu stronach siatki umożliwia częste interakcje słowne w czasie gry.

Pickleball na Poznań Run Expo

W pickleballa w USA gra aktualnie kilkanaście milionów osób. To tam najszybciej rozwijający się sport. Amerykanie grają na specjalnie przygotowanych placach do gry, ale i zwykłych kortach tenisowych lub badmintonowych, boiskach, parkingach oraz przed swoimi domami.

Jak taka gra i pojedynki wyglądają w praktyce? Będzie można przekonać się w sobotę 21 października, w godz. 10:00–16:00 i w niedzielę, 9:00–13:00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dla wszystkich gości Poznań Run Expo dostępny będzie sprzęt do grania, a na chętnych czekać będą instruktorzy, którzy pokażą ćwiczenia, wyjaśnią zasady i pomogą rozegrać pierwszy mecz.