Organizator:

Nie tylko półmaraton. Sportowe aktywności dla całych rodzin

Podziel się

Poznań Run Expo ponownie otworzy swoje podwoje nie tylko przed biegaczami i biegaczkami. Tegoroczna, wiosenna edycja odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia, zgromadzi entuzjastów wielu innych sportowych aktywności oraz całe rodziny. Nie zabraknie oczywiście bogatej ekspozycji obuwia, odzieży i biegowych gadżetów. Co ważne, wstęp na Poznań Run Expo jest wolny.

 

Podczas trzydniowego święta sportu, które odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, goście Poznań Run Expo mogą wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych we współpracy z klubami sportowymi, stowarzyszeniami i firmami. Większość z nich zaplanowano na sobotę i niedzielę. To idealna okazja, by spędzić sportowy weekend w rodzinnym gronie. Wstęp jest bezpłatny i nieograniczony.

Zmierz się z…

Wśród wydarzeń czeka m.in. nauka podstaw wspinaczki. Warto zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, dostępną dla dzieci i dorosłych. Pod okiem doświadczonych instruktorów  będzie można poznać pasjonującą formę aktywności fizycznej.

Na Poznań Run Expo czekać będą też pokazowe walki i nauka szermierki. Sekcja szermiercza Warty Poznań zapewni emocje oraz możliwość nauki podstaw tego szlachetnego sportu walki.

Swoimi umiejętnościami będą mogły i mogli wykazać się uczestnicy i uczestniczki konkursu rzutów do kosza. O ten segment zadbają przedstawiciele Enea Basket Poznań oraz Enea AZS Politechnika Poznańska. Konkursy piłkarskie przeprowadzą z kolei dwa kluby: Lech Poznań i Warta Poznań.

Nowe dyscypliny, znane biegi

Na Poznań Run Expo odbędą się także pokazowe mecze i nauka podstaw pickleballa, czyli coraz popularniejszej dyscypliny, łączącej cechy tenisa, badmintona i tenisa stołowego, zapewniającej rozrywkę i ruch dla całych rodzin. Koleją dyscypliną godną odkrycia będzie tęż lacrosse. Naukę od podstaw poprowadzą Poznań Hussars Ladies.

W sobotę, 13 kwietnia tradycyjnie nie zabraknie także biegów dziecięcych organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Poznań Run Expo to nie tylko miejsce wymiany doświadczeń sportowych, ale również platforma integrująca społeczność sportową, promująca aktywny styl życia. Niezwykle ważną częścią pozostaje ekspozycja. Na niej m.in. obuwie i odzież sportowa, odżywki, gadżety i wiele, wiele innych.

Kiedy: 12-13 kwietnia (piątek-sobota), godz. 10:00-20:00, 14 kwietnia (niedziela), godz. 7:15-14:00

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3, wejście od Holu Wschodniego (od ul. Głogowskiej, przy Moście Dworcowym)

WSTĘP WOLNY!