Organizator:

Niezwykłe spotkanie ze sportem bez barier

Podziel się

Pierwsze ćwiczenia szermiercze – na nogach i na wózku! – pierwsze trafienie floretem, pierwsza szermiercza walka, a to wszystko w towarzystwie mistrzów paraolimpijskich. Pierwszego dnia Poznań Run Expo zapowiada się niezwykłe spotkanie edukacyjne dla uczniów. Jednak uczestniczyć może w nim każdy, bo wejście jest bezpłatne.

Sportowcy z niepełnosprawnościami osiągają niezwykłe wyniki. Tylko w październiku, podczas Mistrzostw Świata w Szermierce na Wózkach, które odbyły się we włoskim Terni, reprezentanci i reprezentantki Polski wykorzystali aż sześć z ośmiu medalowych szans. Dzięki współpracy z Fundacją MultiSport, w piątek, 20 października będą motywować uczniów i uczennice poznańskich szkół w czasie Poznań Run Expo.

Walcz jak równy z równym

Młodzi goście i gościnie Poznań Run Expo przejdą po wyznaczonych i wezmą udział w zajęciach, które rozpoczną się pokazem interakcyjnym, z edukacyjnymi filmami i zabawami z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Będą mieli i miały okazję założyć plastikową maseczkę, zadać pierwsze trafienie ćwiczebnym floretem, usiąść na wózku, zawalczyć z kolegą lub koleżanką.

Postawią też pierwszy krok szermierczy (te ćwiczenia odbędą się na nogach i na wózku), potrenują celność i czas reakcji. Te ćwiczenia zostaną wsparte o zabawy ogólnorozwojowe. Ale to nie wszystko!

Motywacja od najlepszych

Podczas Poznań Run Expo na wszystkich czego sportowa zabawa pełna motywacji, radości i edukacji. Uczniowie i uczennice poznańskich szkół spotkają się z mistrzami parolimpijskimi, wybitnymi sportowcami z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy zaprosili m.in. Grzegorza Plutę, paraolimpijczyka i medalistę mistrzostw świata, oraz Stefana Makowskiego, paraolimpijczyka, potrójnego medalistę z Aten, uczestnik Igrzysk w Pekinie i Londynie.

Istotnym elementem programu będzie rozmowa i pokaz filmu ostrzegającego przed ryzykownymi zachowaniami, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia.

Spotkanie będzie więc doskonałą, ważną lekcją pełną edukacji, ale przede wszystkim dobrej, pełnej wyzwań i motywacji sportową zabawą. Co ważne, mogą w niej uczestniczyć wszyscy. Wejście na Poznań Run Expo jest wolne..