Organizator:

Odwiedź strefę aktywności

Podziel się

15. PKO Poznań Półmaraton i Poznań Run Expo to nie tylko bieganie! W tym roku w Strefie Aktywności na zawodników i zwiedzających czeka mnóstwo dodatkowych sportowych i pozasportowych atrakcji zorganizowanych wspólnie przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przez cały półmaratoński weekend 14–16 kwietnia 2023 r. będą dostępne w pawilonie nr 3 na MTP.

Nie jest tajemnicą, że naszym celem jest zachęcać do aktywnego spędzania czasu całe rodziny, dlatego w Strefie Aktywności nie zabraknie sportowych emocji.

Dla aktywnych w każdym wieku

WARTA POZNAŃ przygotuje specjalny stół do Teqballa, w którego nieczęsto mamy okazję zagrać – tenis stołowy, ale z użyciem nóg? Czemu nie! Trener chętnie pokaże jak zacząć przygodę z tym ciekawym sportem.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strefy PHO3NIX KIDS, w której każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił w specjalnie przygotowanym teście sprawności pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Nie zabraknie profesjonalnej rozgrzewki, dobrej atmosfery i uśmiechów na twarzy. Poza aktywnościami sportowymi - dla najmłodszych i ich rodziców przygotowane zostaną atrakcje interaktywne takie jak m.in. ring-fit.

WIELKA LEKCJA WF-U Z FUNDACJĄ MULTISPORT to idealna okazja, by wśród rówieśników sprawdzić się w specjalnie przygotowanym obwodzie stacyjnym z szeroka gamą konkurencji. Kilkaset dzieci naraz weźmie udział w ćwiczeniach pod opieką trenerów, a rozgrzewkę poprowadzą utytułowani lekkoatleci – Joanna Jóźwik i Marek Plawgo.

AKADEMIA JUDO sprowadzi Was do parteru ;) Trenerzy pokażą podstawy tej wyjątkowej sztuki walki na macie – może nawet uda się pokonać prowadzącego?

ARMIA POZNAŃ czyli drużyna futbolistów z Poznania przeprowadzi pokaz gry oraz nauczy uczestników strefy podstawowych podań i poruszania się po boisku. Będzie można również obejrzeć fragmenty meczów w wykonaniu drużyny.

SZKOŁA BALETOWA zachęci nie tylko dziewczynki do wgłębienia się w tajniki stania na palcach podczas ćwiczeń przy drążku, ale także zaprezentuje olśniewający pokaz baletu w wykonaniu podopiecznych szkoły.

DECATHLON zaprasza na swoje stoisko osoby w każdym wieku na analizę techniki biegu z wykorzystaniem kamery oraz bieżni mechanicznej. Dodatkowo każdy śmiałek będzie miał okazję sprawdzić się na bieżni z tempem aktualnego rekordu Polski w półmaratonie.

WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK TOWARZYSTW WIOŚLARSKICH zapewni ERGOMETRY WIOŚLARSKIE. To coś, co lubią wszyscy – trening wioślarski na ergometrach pod okiem trenera, a także rywalizacja w parach. To jak? Ile metrów jesteście w stanie przepłynąć w minutę?

O bieganiu z profesjonalistami

W tym roku PRELEKCJE DLA BIEGACZY przenoszą się do hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich i są częścią Strefy Aktywności. Szykujemy dla Was spotkania z biegaczami oraz specjalistami, którzy powiedzą Wam, jak przygotować się do imprezy i jak się po niej zregenerować. Na prelekcjach zapoznacie się również z trasą 15. Poznań Półmaratonu i porozmawiacie z pacemakerami.

Ekologia w naszych rękach

REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH przygotuje atrakcje dla dzieci i dorosłych w duchu eko. Warsztaty decoupage, składanie budek lęgowych i puzzle edukacyjne pomogą poszerzyć swoją wiedzę o szeroko pojętej ekologii. Odwiedzający tę strefę będą mieli okazję otrzymać sadzonki małych buków.

ABRYS szykuje dla Was warsztaty z kreatywnego wykorzystania odpadów. W tej strefie będziecie mieli możliwość wykonania bransoletki z t-shirta - materiał z ubrań, które są niepotrzebne ze względu np. na plamy, drobne dziury, przetarcia czy zużycie, wykorzystamy do stworzenia upcyklingowej biżuterii. Będą również ekodoniczki – wykonamy je z przeciętego kartonu po mleku lub soku. Uczestnicy będą mieć możliwość skorzystania z gotowych szablonów lub wykonać doniczkę według własnego pomysłu. W doniczkach posadzimy wiosenne kwiaty.

PASIEKA MIÓD JANA to eksperci w zakresie życia pszczół i produkcji pysznego miodu. Czekać tu na Was będzie wiele materiałów edukacyjnych dotyczących budowy i działania ula, życia pszczół oraz ich relacji z człowiekiem. Nie zabraknie też pysznego miodu!

Coś innego, coś dla każdego

VEOLIA przygotuje dla odwiedzających szereg atrakcji dla każdego – warto zajrzeć tu do dietetyka i zaczerpnąć jego porad. Na lubiących fotograficzne pamiątki czekać będzie fotobudka 360 stopni, a dla fanów gier – koło fortuny i gry retro.

POZNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ŻUŻLA zaprezentuje motocykle swoich najlepszych zawodników. Będzie to idealna okazja, by porozmawiać z zawodnikami poznańskiej drużyny, a może i do niej dołączyć?

CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH zapewni niemałą niespodziankę! W strefie aktywności zawitają wojskowe pojazdy, takie jak Żmija oraz Rosomak. Każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia zarówno z pojazdami, jak i żołnierzami.