Organizator:

Pociągiem, tramwajem, a może pieszo? Jak dotrzeć na Poznań Run Expo?

Podziel się

Poznań Run Expo i biuro zawodów maratonu znajduje w terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak najłatwiej tam dotrzeć w dzień maratonu i w, poprzedzające go, dwa dni? Biegaczki i biegacze mogą wyjechać z niego za darmo komunikacją miejską.

Spoza Poznania na Poznań Run Expo warto dotrzeć pociągiem. W mieście warto skorzystać komunikacji miejskiej, przyjechać rowerem lub po prostu przyjść. Wejście na wydarzenie odbywające się w pawilonie 3, będzie otwarte od piątku, 14 października. Znajduje się w Holu Wschodnim, tuż przy Moście Dworcowym. Wydarzenie jest bezpłatne, a szczegóły wejścia znajdują się TUTAJ

Dojście na Poznań Run Expo dla przyjeżdżających do Poznania pociągiem nie powinno nastręczyć problemów. Wystarczy wyjść z głównym wyjściem, skręcić w lewo i przejść na drugą stronę ulicy.

Warto też korzystać z komunikacji miejskiej. Na przystanku "Most Dworcowy" zatrzymują się tramwaje linii: 2, 3, 6, 11, 12, 14, 15 i 18. 

Samochodem można podjechać w pobliże Międzynarodowych Targów Poznańskich. Warto jednak pamiętać, że w piątek w dużej części miasta obowiązuje płatna strefa parkowania (w niektórych strefach obowiązuje także w sobotę). Jej szczegóły dostępne są TUTAJ, a mapa TU.

W dzień maratonu na kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej, ale też rowerzystów i pieszych czekają utrudnienia. To informacja szczególnie ważna dla osób, które chciałby dopingować zawodniczki i zawodników w jednej ze stref kibica (sprawdź, gdzie możesz kibicować).

Biegniesz? Jedź za darmo. Uczestniczki i uczestnicy biegu mogą korzystać z darmowych przejazdów ZTM Poznań (14-16.10.2022), jednak dopiero po tym jak odbiorą swój pakiet startowy (należy go trzymać z przy sobie, razem z dowodem tożsamości).

Jakie będzie Poznań Run Expo? Utrudnienia w ruchu podczas maratonu