Organizator:

Poznań Run Expo, czyli biegacze na pierwszym miejscu

Podziel się

Wiosenna edycja Poznań Run Expo, pod hasłem „Czas na biegową przygodę”, to wydarzenie przede wszystkim dla osób zainteresowanych bieganiem i aktywnością sportową, niezależnie od poziomu zaawansowania. Od 1 do 3 kwietnia w Poznaniu potrwa prawdziwe biegowe święto.

Przez ostatnie lata wydarzenie organizowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy poznańskim półmaratonie i maratonie, znane jako Poznań Sport Expo, obejmowało szeroką gamę okołosportowych atrakcji. Wydarzenie wciąż ewoluuje.

– Nowa nazwa znacznie lepiej od dotychczasowej oddaje charakter wydarzenia, jakie chcemy organizować i marki, którą chcemy budować – zauważa Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo.

Dla każdego biegacza i biegaczki

Organizatorzy wychodzą naprzeciw wszystkim, którzy biegają od dłuższego czasu lub dopiero skłaniają się ku tej formie sportowej aktywności. W pawilonie nr 3 zaplanowana została strefa ze sprzętem i prelekcjami przeznaczonymi dla obu tych grup. Poznań Run Expo ma być więc świętem biegaczek i biegaczy, niezależnie od poziomu ich sportowego zaawansowania.

Znajdą tam pomysły na rozpoczęcie treningu, podpowiedzi przy zakupienie obuwia, strojów i akcesoriów, informacje o diecie oraz porady dla początkujących najczęstszych błędach technicznych popełnianych przez biegaczy.

Biegowy weekend

Czy zmiany w formule Poznań Run Expo oznaczają, że od najbliższej edycji stanie się ono wydarzeniem tylko dla miłośników biegania? Organizatorzy uspokajają. Niezmiennym elementem pozostanie choćby bogata ekspozycja, która nie ograniczy się do sprzętu dla biegaczy. Na stoiskach wystawców będzie można zapoznać się z oferta m.in. odzieży, obuwia, dodatków, akcesoriów dla sportowców, suplementów diety i urządzeń wspierających treningi.

Wzorem poprzednich edycji uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaraton będą odbierać pakiety startowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznań Run Expo i biuro zawodów będą zlokalizowane w pawilonie nr 3 i czynne od piątku, 1 kwietnia od godz. 10:00.

W sobotę, o godz. 14:00 na Placu Marka, tuż przy pawilonach, odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak jesienią, razem z nimi pobiegnie Sofie Ennaoui – wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m, a także ambasadorka City Diet. – Poznań Run Expo ma być miejscem, w którym jego uczestnicy, bez względu na wiek, aktywnie i biegowo, spędzą pierwszy kwietniowy weekend – mówi Dagmara Suprun.

Również z tego powodu wiosenna edycja wydarzenia będzie bezpłatna i – odmiennie od poprzedniej – nie będzie wymagała rejestracji.

Wiosenna edycja Poznań Run Expo będzie bezpłatna dla wszystkich zwiedzających!