Organizator:

Prawdziwa duma polskich kibiców

Podziel się

Polska zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w rankingu medalowym Letnich Igrzysk Paraolimpijskich. Możemy pochwalić się aż 729 medalami: 262 złotymi, 259 srebrnymi oraz 208 brązowymi. O sporcie bez barier będziemy mówić także na Poznań Sport Expo.

W 2021 r. odbyły się Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, podczas których reprezentanci Polski zdobyli aż 25 medali. Reprezentacja w ampfutbolu zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy. 

W ostatnich tygodniach wiele mówiono i pisano o ampfutbolu, czyli piłce nożnej rozgrywanej przez osoby po amputacji. Wszystko za sprawą Mistrzostw Europy w Ampfutbolu. Te zawody udowodniły, że sport osób z niepełnosprawnościami również może budzić wiele emocji, a kibicom przynosić dumę. Polscy piłkarze zajęli na mistrzostwach trzecie miejsce.

–  To nie jest tak, że osoba na wózku jest pozbawiona sportowych wyzwań. Nic bardziej mylnego. Jest wiele możliwości, wiele dyscyplin i to wcale nie wymagających specjalistycznego sprzętu – mówił kilka lat temu w wywiadzie dla radiowej Czwórki Krzysztof Stern, który obecnie prowadzi stowarzyszenie Jedna Chwila, które  na co dzień wspiera osoby z niepełnosprawnościami udowadniając, jak ważna jest integracja społeczna, edukacja w temacie niepełnosprawności i sport.

Krzysztof Stern będzie jednym z gości jesiennej edycji Poznań Sport Expo. W czasie targów będziemy rozmawiać także o zmaganiach sportowców niepełnosprawnościami.

Drugim z gości będzie Tomasza Rosik, który niegdyś trenował wyczynowo pływanie, obecnie gra w poznańskiej drużynie w koszykówkę, a na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnym Start w Poznaniu. Podobnie jak Krzysztof Stern, również porusza się na wózku inwalidzkim.

Obaj sportowcy pojawią się na Poznań Sport Expo na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zrzeszającego studentów medycyny i młodych lekarzy.

Podczas Poznań Sport Expo studenci zrzeszeni w IFMSA zmierzą ciśnienie i glikemię oraz przeprowadzą analizę składu masy ciała. Wśród prowadzonych przez nich działań edukacyjnych znajdą się również dyskusje poświęcone sportowi i aktywnościom fizycznym bez barier.

Wejście na Poznań Sport Expo jest bezpłatne. Wystarczy rejestracja dokonana za pośrednictwem serwisu ToBilet.

 

 

 

Program wydarzeń