Organizator:

Ruszyły targi sportowe. Pierwszy dzień Poznań Sport Expo za nami

Podziel się

Biegacze, miłośnicy zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej zaczęli swoje jesienne święto. Poznań Sport Expo rozpoczęło się w piątkowy poranek i potrwa do niedzieli.

Od razu przy wejściu czekali eksperci z MOVO, którzy proponowali zwiedzającym spędzeni kilku minut w specjalnie przygotowanej strefie regeneracji i rolowania.

Przekazywali też wskazówki dotyczące technik rolowania, treningu prewencyjnego oraz doboru sprzętu. W samej strefie można było przetestować m.in. urządzenia do masażu uciskowego, wykorzystywanego w procesie regeneracji sportowców. Chętnych nie brakowało.

Oprócz stoisk ze sprzętem, odzieżą i obuwiem sportowym, nie zabrakło też ekspertów od zdrowia – studenci zrzeszeni w IFMSA przekazywali cenne rady dotyczące profilaktyki prozdrowotnej.

O 15:30 na scenie powitaliśmy pierwszego gościa – Jerzego Skarżyńskiego, który opowiadał o swojej autorskiej metodzie treningu. – Musicie być świadomi swoich działań treningowych – podkreślał. Świadomość treningu, swoich umiejętności i ograniczeń własnego organizmu pojawiała się w jego wystąpieniu niejednokrotnie.

W trakcie targów można z nim porozmawiać, a na jego stoisku kupić jedną z książek jego autorstwa. Jerzy Skarżyński będzie gościem targów do niedzieli włącznie.

O prawidłowym doborze sprzętu do treningów, które powinny być nie tylko efektywne, ale i bezpieczne, mówił Adrian Żakowski, specjalista z firmy Decathlon.

Poznań Sport Expo to nie tylko teoria, ale przede wszystkim pozytywny wysiłek fizyczny. Na piątkowe popołudnie idealny okazał się 45-minutowy – otwarty dla wszystkich chętnych – trening Pound Fitness poprowadzony przez Anetę Kaszkowiak, instruktor i Master Trener programu POUND®.

Jutro dalsza część atrakcji. Poznań Sport Expo potrwa do niedzieli, a zakończy je 13. PKO Poznań Półmaraton. Wejście na targi jest bezpłatne. Wystarczy rejestracja.