Organizator:

Sprzątanie świata - dołącz do nas!

14.09.2022 09:00:00

Podziel się

Już 17 września (sobota) zapraszamy pracowników Grupy MTP, mieszkańców Poznania wraz z rodzinami na wspólne sprzątanie terenu Lasku Dębińskiego w Poznaniu.

Chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę działania i czują odpowiedzialność za stan otaczającej przyrody.

Gdzie i o której jest start akcji?

Startujemy punktualnie o 10.00 przy ul. Droga Dębińska 16 (vis a vis wjazdu do ROD Mazurek). Na uczestników będą czekać wszelkie potrzebne materiały do zbierania śmieci.

Jak dojechać?

Autobusem linii 603, start: Garbary. Wysiadamy na przystanku o nazwie: Droga Dębińska (przystanek na żądanie), który znajduje się kilka kroków od miejsca zbiórki. Polecamy też rower lub inny ekologiczny środek transportu. Ci, którzy przyjadą samochodem, będą go mogli zaparkować vis a vis wjazdu do ROD Mazurek.

Na czym polega i jak długo będzie trwać akcja?

Głównym celem jest wspólne działanie na rzecz natury i posprzątanie zalegających śmieci na terenie Lasku Dębińskiego. Jest to spokojna okolica, gdzie całe rodziny mogą aktywnie i pożytecznie spędzić czas.  Akcja trwać będzie do 12.00.

Na zakończenie przygotowaliśmy poczęstunek. Prosimy o zabranie jeśli to możliwe własnych kubków termicznych i łyżeczek.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w wydarzeniu otrzyma drogą elektroniczną dyplomy potwierdzające wolontariackie zaangażowanie.

Na wszystkich aktywnie sprzątających czekać będą do odbioru cebule kwiatowe, róże ogrodowe, nasiona czy byliny.  Jedno jest pewne, wrócicie do domu z poczuciem sprawczości i dobrym uczynkiem na rzecz środowiska.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/1109058503367830.
Tutaj znajdziecie więcej szczegółów dotyczących akcji.

Grupa MTP wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju w ramach Agendy ONZ.

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY

SPONSORZY: