Organizator:

Strefa aktywności czeka

Podziel się

Spotkania z biegaczami i specjalistami, którzy powiedzą, jak przygotować się biegu i jak się po niej zregenerować. Prezentacja trasy i rozmowy z koordynatorem pacemakerów. To wszystko będzie można znaleźć w Strefie Aktywności przygotowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

 

Od piątku, 20 października, od godziny 15:00 w strefie pojawią się kolejni partnerzy 22. Poznań Maraton z szeroką gama atrakcji, które będą dostępne również cała sobotę (10:00-20:00) oraz w niedzielę (8:00-15:00).

Fundacja Pho3nix – Sponsor biegów dla dzieci i młodzieży Pho3nix Kids Marathon przygotowała strefę testów sprawnościowych (skoczność, siła, refleks, wytrzymałość) a także trick boardy, grę w Cornhole, ring fit czy klocki Koobi dla najmłodszych.

Uczestnicy będą mieli doskonała okazję, by na stoisku Warty Poznań zagrać w teqball’a oraz by spotkać się z piłkarzami w strefie Lecha Poznań. Night Runners i Kids Run zaproszą do wspólnych treningów dla dużych i małych, natomiast na dedykowanym stoisku będzie można dowiedzieć się więcej o Patronie Maratonu – Macieju Frankiewiczu. Stowarzyszenie dla Świata nauczy nas gry na bębnach, pomaluje buzie w afrykańskich barwach i przeprowadzi prelekcje dotyczące życia w Afryce. Nie zabraknie również pokazu łupania kokosa!

Kolejną nowością na Strefie będzie obecność Savage Ultimate – poznańskiej drużyny frisbee oraz Polskiego Towarzystwa Hickory Golf – takiego wydania golfa jeszcze Państwo nie widzieliście! Wielkopolski Picleball nauczy wszystkich gry w tę mało znana dyscyplinę sportu, a na matach Akademii Judo będzie można spróbować swoich sił jako młody judoka.

Nie zabraknie również prelekcji dla maratończyków i uczestników Poznań Five. W piątek o godzinie 18:00 Artur Kujawiński (koordynator pacemakerów) opowie o trasie maratonu i poznańskiej „piątki”, by móc lepiej rozłożyć siły w niedzielę. W sobotę czeka prelekcji będzie jeszcze więcej. Wszystkie będą się odbywać w pawilonie nr 3. 

Harmonogram sobotnich prelekcji

  • 14:00 Zrób ten trening – o motywacji w bieganiu i nie tylko (Tomasz Makowski – założyciel Night Runners, organizator biegów Kids Run)
  • 15:00 Prezentacja tras (Artur Kujawiński – koordynator pacemakerów)
  • 16:00 Biegająca kobieta – słaba czy silna płeć? (Małgorzata Sobańska / Karolina Nadolska – dwie wspaniałe utytułowane biegaczki długodystansowe)
  • 17:00 Trening zawodnika w biegach długodystansowych (Michał Bartoszak – wieloletni maratończyk i trener)
  • 18:00 Prezentacja tras (Artur Kujawiński – koordynator pacemakerów).

Źródło: POSiR