Organizator:

Trasa poznańskiego półmaratonu ma pomóc w wyrównaniu rachunków

Podziel się

Poznański półmaraton już 16 kwietnia. Tego dnia na starcie staną biegaczki i biegacze, które i którzy za cel obierają sobie pobicie rekordu życiowego. Jak zapowiadają przedstawiciele Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, ułatwić ma to także przygotowana trasa.

Obecnie rekordy wiosennej poznańskiej imprezy biegowej należą do Karoliny Nadolskiej oraz Mohameda Esa (00:59:32). Ta pierwsza, przebiegając ja w 1:09:18  ustanowił rekord Polski kobiet w półmaratonie.

Półmaraton wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej, w okolicach Poznań World Trade Center. Zawodnicy i zawodniczki skierują się w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa. Tam, po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej, czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania.

Z Grunwaldu pobiegną w stronę Górczyna, ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co ok. 5 km.

Następny etap to bieg przez ulice Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską. Stamtąd czeka bieg do ścisłego centrum miasta, gdzie pobiegną ulicami Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Mostu Teatralnego do mety pozostanie niecałe 500 m.

Meta 15. Poznań Półmaratonu, tradycyjnie już, usytuowana będzie na Placu Św. Marka, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„Już 16 kwietnia biegacze będą mieli okazję wyrównać rachunki z trasą Poznań Półmaratonu. Będzie ona taka sama jak w roku 2022, a co za tym idzie, stworzy doskonałą okazję do poprawy życiówek” – podkreślają organizatorzy poznańskiego półmaratonu.

Źródło: POSiR