Organizator:

Trzy dni rywalizacji, radości i zabawy. Takie było wiosenne Poznań Run Expo

Podziel się

Wiosenne Poznań Run Expo przyciągnęło nie tylko biegaczy, ale też miłośników wielu innych aktywności sportowych i rodziny. Wydarzenie odbyło się 12-14 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i towarzyszyło 16. PKO Poznań Półmaratonowi. Bieg wygrali reprezentanci Etiopii.

 

Trzydniowe święto sportu było pełne atrakcji, przygotowanych we współpracy z klubami sportowymi, stowarzyszeniami i firmami. Najwięcej atrakcji czekało w sobotę i niedzielę, a wielu osób mogło aktywnie spędzić rodzinny weekend.

Wśród licznych atrakcji czekała nauka podstaw wspinaczki, pokazy walk i nauka szermierki, a także koszykarskie i piłkarskie konkursy. Do tego organizatorzy zadbali o naukę podstaw pickleballa i lacrossa. Tradycyjnie już dla najmłodszych nie zabrakło biegów dziecięcych.

Bogata ekspozycja objęła obuwie i odzież sportową, odżywki oraz gadżety związane ze sportem.

Całe rodziny odwiedzały strefę do jazdy na BMX. Akademia Judo poprowadziła pokazy podstaw tej sztuki walki.

Swoje sekcje zaprezentowały Warta Poznań i Lech Poznań. W strefie Veolii przygotowano szeroki zestaw atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym rysowanie, malowanie twarzy oraz fotobudkę 360. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zaprezentowało wojskowe pojazdy opancerzone oraz inne wyposażenie.

Całe wydarzenie było nie tylko szansą na wymianę doświadczeń sportowych, zakup sprzętu i sportowych akcesoriów, ale i miejscem sportowej aktywizacji młodszych i starszych, promującym aktywny styl życia.

Do tego na stoisku Bemo Motors można było z bliska przyjrzeć się samochodom używanym w biegach ulicznych, w tym podczas poznańskiego półmaratonu.

Etiopczycy znów najlepsi

Debede Teka Tereda i Meskerem Molla Moges wygrali 16. PKO Poznań Półmaraton. Zawodnik i zawodnicza z Rogu Afryki zwyciężyli zaledwie o kilka sekund.

Wyniki rywalizacji wśród mężczyzn ważyły się do ostatnich metrów. Tereda i Kenijczyk Vincent Kiprotich Kibet z Kenii biegli w zasadzie równo. Etiopczyk przeciął linię mety o dwie sekundy przed rywalem osiągając czas 1:01.37. Trzecie miejsce także zajął Kenijczyk Elvis Chebor Tabarach, z czasem 1:02.01.

Najlepszy na mecie Polak stracił do lidera siedem minut i osiemnaście sekund.

Trójkę zwyciężczyń rywalizacji wśród kobiet dzieliło nieco ponad 30 sekund. Meskerem Molla Moges z Etiopii osiągnęła czas 01:09:19. Jej rodaczka Redit Daniel Molla osiągnęła czas zaledwie 10 sekund gorszy. Na najniższym stopniu podium stanęła Judith Jemutai Kiyeng z Kenii, która osiągnęła czas 1:09.50.

Kolejny poznański półmaraton, a wraz z nim kolejne Poznań Run Expo, przeszły do historii. Następny bieg uliczny o tej randze – …. Maraton – zostanie rozegrany w stolicy Wielkopolski 13 października. Będzie mu towarzyszyć Poznań Run Expo, które rozpocznie się w piątek, 11 października.

Poznań Run Expo | wiosna 2024 Półmaraton 2024 Strefa Kibica Grupy MTP