Organizator:

Trzydniowe święto biegaczek i biegaczy. Poznań Run Expo znów towarzyszy maratonowi!

Podziel się

Już niedługo biegaczki i biegacze ponownie opanują ulice stolicy Wielkopolski. Po trzech latach odbędzie się 21. Poznań Maraton. A już w piątek, 14 października, na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się Poznań Run Expo. Miłośniczki i miłośnicy sportu zaopatrzą się tam w sprzęt i akcesoria, maratonki i maratończycy odbiorą pakiety startowe, a rodzice będą kibicować najmłodszym w ich rywalizacji.

Dokładnie 42.195 m – tyle w niedzielę 16 października przebiegną maratonki i maratończycy po ulicach stolicy Wielkopolski. Tradycyjnie bieg na królewskim dystansie będzie ściśle związany z  Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Start odbędzie się na ul. Grunwaldzkiej, przy jednej z bram wjazdowych na targi, a meta zlokalizowana zostanie na Placu św. Marka. Także na terenie MTP uruchomione zostanie biuro zawodów. Zawodniczki i zawodnicy odbiorą w nim pakiety startowe. To jednak nie wszystko.

Przygotuj się do wysiłku!

Od piątkowego poranka, 14 października, w pawilonie 3 rozpocznie się Poznań Run Expo, czyli wydarzenie od lat towarzyszące poznańskim maratonom i półmaratonom, które przyciąga przede wszystkim ofertą firm i sklepów prezentujących sprzęt i akcesoria sportowe. Wystawcy Poznań Run Expo prezentują rozwiązania dla profesjonalistów i początkujących sportowców. Na uczestników biegów, ich rodziny oraz kibiców czekają też spotkania z doświadczonymi maratończykami.

– Ostatnie edycje Poznań Run Expo kierowaliśmy do półmaratończyków. Cieszymy się, że kolejny raz, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, w Poznaniu zostanie rozegrany także maraton, a my powitamy u nas jego uczestników – mówi Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo. – Zapraszamy nie tylko do biura zawodów. Poznań Run Expo to też ekspozycja, na której znajdą się między innymi buty, stroje do biegania, akcesoria sportowe, odżywki i wiele innych. Standardowo na zwiedzających czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowym. Z niecierpliwością czekamy też na biegi dziecięce, które wszystkim uczestnikom i ich rodzicom dostarczają mnóstwo radości i emocji – dodaje.

Arena radosnej rywalizacji

Biegi dla dzieci, czyli „Pho3nix Kids Maraton” odbędą się w przeddzień maratonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez dwie godziny Plac św. Marka zamieni się arenę radosnej rywalizacji będzie pięć grup z roczników 2018 i młodsi (100 m), 2016-2017 (200 m), 2014-2015 (400 m) 2012-2013 (500 m) oraz 2010-2011 (800 m).

Trzy dni nie tylko dla biegaczy

Poznań Run Expo rozpocznie się w piątek, 14 października. Pawilon nr 3 będzie czynny już od godziny 10:00 do 20:00. Wejście do niego poprowadzi przez Hol Wschodni (ul. Głogowska, od Mostu Dworcowego). Podobnie będzie w sobotę, 15 października. W dzień maratonu stoiska wystawców będą dostępne już od godz. 7:15.