Organizator:

Zwiększono limit miejsc dla zawodników i zawodniczek półmaratonu

Podziel się

„Zainteresowanie tegoroczną edycją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, ale jesteśmy gotowi na więcej!” – piszą organizatorzy poznańskiego półmaratonu. Zdecydowali więc o zwiększeniu limitu o kolejne 500 miejsc.

Na trzy tygodnie rozpoczęciem 15. Poznań Półmaratonem lista 8000 miejsc była wypełniona. Organizatorzy zdecydowali więc o jej zwiększeniu. Nowy limit biegu wynosi 8500 miejsc.

– To są dwie dobre wiadomości dla całego środowiska biegowego – zauważa Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Półmaratonu. – Mamy pierwszy, ostrożny prognostyk, że frekwencja biegów masowych powoli zaczyna powracać do dawnego poziomu, a drugi plus jest taki, że my – organizatorzy jesteśmy gotowi powitać z radością większą liczbę powracających zawodników.

Zawodniczki i zawodnicy zapisujący się do nowej puli nie mogą kupić online koszulki startowej. Te będzie nabyć w biurze zawodów (liczba koszulek w poszczególnych rozmiarach jest ograniczona). Biuro będzie działało w dniach 14–16 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tuż obok niego zostanie zlokalizowana ekspozycja i strefy aktywności Poznań Run Expo.

Źródło: POSiR