Organizator:

O targach

Podziel się

Poznań Run Expo to wydarzenie dla biegaczy, tych których chcą rozpocząć biegową przygodę oraz wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

Poznań Run Expo do niedawna funkcjonowało jako Poznań Sport Expo. Od wiosennej edycji w roku 2022 r. jego program skupia się przede wszystkim na potrzebach początkujących i profesjonalnych biegaczy i biegaczek. W ekspozycji nie zabraknie również odzieży, obuwia i akcesoriów dla miłośników innych dyscyplin.

SPORTOWE ZAKUPY

Ekspozycja Poznań Run Expo pozwala zapoznać się z najnowszymi kolekcjami odzieży, obuwia dla sportowców, w szczególności dla poczatkujących i wytrawnych biegaczy. Wystawcy oferują także szeroką gamę suplementów sprzętu i akcesoriów, odżywek, a także książek poświęcone tematyce biegania i zdrowego odżywiania.

 

 

SPORTOWY DUCH

Poznań Run Expo ma też propagować aktywność fizyczną. Z tą myślą przygotowywane są wszystkie wydarzenia towarzyszące ekspozycji, w tym spotkania ze sportowcami, trenerami, ekspertami z zakresu dietetyki.

Gościliśmy m.in. Otylię Jędrzejczak, która wraz z pięcioboistką Oktawią Nowacką i wioślarką Julią Michalską, a także lekkoatletką Justyną Święty-Ersetic, pływaczką Alicję Tchórz oraz byłą bokserką i kick-bokserką Iwonę Guzowską, poprowadziła lekcje WF dla uczennic z poznańskich szkół. Jesienią 2021 gościnią Sofia Ennaoui – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 r. na tym dystansie.

 

SPORTOWA RYWALIZACJA

Poznańskie imprezy biegowe należą do Korony Polskich Półmaratonów i Maratonów. Są więc jednymi z ważniejszych w naszym kraju i co roku przyciągają kilkanaście tysięcy biegaczy. Uczestnicy tych biegów odbierają pakiety w pawilonie w bezpośrednim sąsiedztwie ekspozycji targowej. Meta obu biegów zlokalizowana jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.