Organizator:

Rekordzistka Polski na scenie Poznań Run Expo

Podziel się

„W Poznaniu można biegać szybko, trzeba biegać szybko, i warto biegać szybko, żeby bić swoje rekordy życiowe” – mówiła podczas konferencji prasowej rekordzistka Polski w półmaratonie. Ją i innych utytułowanych biegaczy i biegaczki będzie można spotkać na scenie, podczas Poznań Run Expo.

Poznański półmaraton już niedzielę. Organizatorzy zapowiadają na starcie 8500 zawodników i zawodniczek. Wśród nich tym razem zabraknie Karoliny Nadolskiej, zwyciężczyni 13. PKO Poznań Półmaraton i rekordzistki Polski na tym dystansie. W zamian za to uczestnicy Poznań Run Expo będą mogli spotkać ją (i nie tylko ją) na scenie, na której wygłosi prelekcję i zaprezentuje trasę biegu.

Jakie warunki musza zaistnieć, żeby zawodnicy mogli bić rekordy? Rekordu nie pobije się, jeśli nie jest się życiowej dyspozycji – mówiła podczas konferencji prasowej. – Bez dobrej pogody też nie udaje się pobić rekordów. Oczywiście potrzeba też trochę szczęścia – dodała.

– W Poznaniu można biegać szybko, trzeba biegać szybko, i warto biegać szybko, żeby bić swoje rekordy życiowe – stwierdziła.

Każdy bieg oznacza też kryzysy, a następnie potrzebę regeneracji. Na scenie półmaratonu Karolina Nadolska opowie właśnie o regeneracji w treningu biegowym (prelekcja odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, o godz. 17:30).

Jak skutecznie przygotować się do biegu na dystansie półmaratonu? Opowie olimpijczyk Łukasz Nowak, reprezentujący Adidas Runners Poznań. Będzie to pierwsza piątkowa prelekcja, uzupełniona o prezentację trasy poznańskiego biegu.

Drugą będzie „Dobór prawidłowego sprzętu do biegania”, która przedstawią Adrian Żakowski –trener biegania, animator imprez biegowych oraz Jakub Konieczny – ekspert Decathlon w zakresie produktów do biegania, fizjoterapeuta i zawodnik biegów trail.

Sobotę na scenie rozpocznie Jarzy Skarżyński – zwycięzca warszawskiego maratonu, na którego metodzie treningu wychowały się pokolenia biegaczy i biegaczek.

Kolejną prezentację – „Wszystko, co chcesz wiedzieć o biegach wytrzymałościowych: dziś pytanie, dziś odpowiedź” przedstawi trener Jacek Kostrzeba.

W sobotę na scenie pojawią się też peacmakerzy biegu, wspomniana już Karolina Nadolska, a także Piotr Suchenia - biegacz, bloger, trener, zdobywca maratońskiej korony świata – z prezentacją pt. „Wybiegnij poza schemat i nie daj się rutynie, czyli jak żyć na maxa podążając swoją własną drogą. Poza szlakiem”.

Szczegółowy program prelekcji i wydarzeń w ramach Poznań Run Expo dostępny jest TUTAJ.

Program Wydarzeń