Organizator:

Rywalizacja, edukacja i sportowe zakupy na Poznań Run Expo

Podziel się

Czy Poznań Maraton okaże się rekordowy? Tego dowiemy się w niedzielę, 22 października. Z kolei od 20 do 22 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich potrwa Poznań Run Expo. To tam można zaopatrzyć się w buty, sprzęt oraz inne sportowe akcesoria, a także zdobyć wiedzę, doskonale się bawić i uczyć motywacji od wybitnych paraolimpijczyków. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tegoroczna, maratońska jesień jest niezwykła. W ciągu dwóch tygodni w Berlinie i Chicago pobito rekordy świata kobiet i mężczyzn w biegu na dystansie 42.195 m. Jak będzie w Poznaniu? Dowiemy się w niedzielę, 22 października, gdy zawodnicy i zawodniczki wbiegną na Plac Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tymczasem od piątku, 20 października do niedzieli biegaczki, biegacze oraz każdy, kto przyjdzie na MTP, będzie mógł zaopatrzyć się z w najlepszy sprzęt i akcesoria sportowe.

Biegowa edukacja, sportowa rywalizacja

Tego samego dnia, dzięki współpracy z Fundacją MultiSport, uczennice i uczniowie poznańskich szkół wezmą udział w lekcjach i spotkaniach z parolimpijczykami. – Na Poznań Run Expo gościliśmy sportowców z niepełnosprawnościami, ale tegoroczne wydarzenie zapowiada się niezwykle. Wpisuje się też w naszą misję propagowania sportowej rywalizacji, której chcemy uczyć dzieci i młodzież – mówi Dagmara Suprun, dyrektorka Poznań Run Expo.

Uczestniczki i uczestnicy lekcji wezmą udział w pokazach i zabawach z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych. Elementem programu będzie ostrzeganie ich przed ryzykownymi zachowaniami mogącymi prowadzić do wypadków. Co jednak najważniejsze, przy okazji spotkania poznają osoby z pasją i odwagą do pokonywania barier.

W sportową edukację wpisują się także biegi dziecięce, które na stałe zagościły w programie poznańskich biegów ulicznych. W sobotę, 21 października, na Placu Marka w sześciu biegach (na dystansach od 100 m do 500 m) wystartują dzieci z rocznika 2014 i młodsze. Kibicować może im każdy, bo wstęp na Poznań Run Expo jest bezpłatny.

W październikowy weekend na Poznań Run Expo najmłodsi będą więc doskonale się bawić, grając m.in. w pickleball, a dorośli zaopatrzą się w sportowe akcesoria. Wśród tegorocznych wystawców są bowiem firmy i sklepy oferujące buty, stroje, odżywki dla sportowców-profesjonalistów i amatorów. Wzorem wiosennej edycji, stoiska będą czekać tuż obok biura zawodów 22. Poznań Maraton.

Maraton z Grupą MTP

Trasa tegorocznego biegu nie zmieniła się w porównaniu z ubiegłoroczną. W niedzielę, 22 października o godz. 8:55 przewidziano start zawodniczek i zawodników na wózkach, a o godz. 9:00 biegaczek i biegaczy. Rywalizacja rozpocznie się przy ul. Grunwaldzkiej, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a zakończy na ich terenie, na Placu Marka.

Grupa MTP stworzy też strefę kibica, która powstanie przy ul. Grunwaldzkiej, na wysokości lokomotywy stojącej przy stadionie Lecha Poznań. Zapowiada się więc kolorowy, rodzinny i piękny sportowy weekend.